خرید آنلاین فایل(سفر در گرما و مراقبت از گرمازدگی و چگونگی پیشگیری و برخورد با آن)

سفر در گرما و مراقبت از گرمازدگی و چگونگی پیشگیری و برخورد با آن|خرید آنلاین فایل|اِکس یو|50686887|
در این صفحه از وب سایت برتر با شما هستیم با سفر در گرما و مراقبت از گرمازدگی و چگونگی پیشگیری و برخورد با آن

حجم فایل : 91.5 KB
نوع فایل : پاور پوینت
تعداد اسلاید ها : 39
در بیان حفظ الصحة
یکی از موارد مهمی که در زمینه حفظ الصحه می توان آن را مد نظر و توجه خاص قرار داد، مساله گرما و گرمازدگی و چگونگی مقابله با آن ونیز قبل از آن چگونگی آماده سازی افراد در جهت رویارویی با این مهم است در شرایطی که گاهاً ویا ناچاراً ناگزیر به برخورد با آن میباشند. اهمیت این موضوع به قدری است که در طب سنتی ایران زمین هم به این مهم پرداخته شده است و راهها و روشهای مختلفی برای مقابله و پیشگیری با آن در نظر گرفته شده است و نیز در صورت ابتلا به آن هم راه حل های درمانی خاصی بیان شده است. دو مبحث مختلف دراین باره در نظر گرفته شده است: مبحث اول آن مربوط روش ها و راه حل های مختلفی است که در طب سنتی در جهت پیشگیری و درمان در نظر گرفته شده است.
مبحث دوم مربوط به طب آلوپاتی می باشد که اشاره به علایم و درمان های مختلف در برخورد با بیمار دچار گرمازدگی می­باشد. در تدبیر مسافر برّ از میوه ها و ترشی ها و شربات مثل شربت فواکه و شربت ریباس و شربت زرشک آنچه میسر شود بخورد ولکن نه همان زمان که به منزل رسیده که بدن بسیار گرم است بلکه بعد از زمانی که اندک از حرکت باز ماند و حرارت کم گردید.
باید که بعد از این در جایگاه وزیدن نسیم بخوابد.
از نزدیکی کردن دوری نماید. در تدبیر مسافر برّ اگر که سردردی داشت با گلاب و روغن گل­سرخ و سرکه نارس(خل­خمر) درمان نماید.
اگر قبل از حرکت از منزل، قدری سویق جو را با قدری نبات و یا قند به آب سرد بیاشامد، خوب است و یا بزرقطونا را بر آب پاشیده و یا شیره جو مقشر سرد کرده و یا آش جو، هر کدام که میسر آید.
در تدبیر مسافر برّ اگر خوراک اشتها نداشته باشد و فزونی گرما و تشنگی احساس نماید، اندکی نوشابه تلخان همراه شکر و آب سرد بنوشد و ساعتی راه نرود تا از آن آسوده شود و کمی بیاساید به ویژه اگر آب خیلی نوشیده باشد، چون اگر در این حالت بجنبد خوراک در معده به سختی تکان خورده و نفخ خواهد کرد و گوارشی به هم خواهد ریخت و چنانچه ناچار باشد بهتر است به آرامی راه برود و برای مدتی حرکت تند نداشته باشد. در تدبیر مسافر برّ دیگرکه اغتسال به آب سرد نماید و میوه ها و ترشی ها را بخورد تا باعث آفت و ضرر نگردد.

سر و سینه را به روغن بنفشه­بادام و یا روغن تخم کدو چرب نماید. در تدبیر مسافر برّ چون فرود آید به منزلی هر جا مرتفع تر و پاکیزه تر و وسیع تر وقریب به آب باشد، بهتر است.


روی خیمه و مسکن به طرفی باشد که باد شمال می وزیده باشد. در تدبیر مسافر برّ اگر در حین سفر تبی پدید آید از ادامه راه بایستد تا آنکه بیماری پیش آمده بهبودی یابد. اگر درمان انجام نگرفت از گردشگری باز ایستد و از تابش خورشید خود را بیشتر دور نگاه دارد.
هنگام ایستادن از حرکت اگر تب نداشته باشد خوراکی های سرد و میوه و شیر تناول کند ...مطالب دیگر:
🔗تحقیق در مورد بهداشت صنعتي 🔗ایدز چیست🔗تحقیق در مورد ايدز و نوجوانان🔗شناخت ايدز🔗ايدز وترجمه به فارسي🔗تحقیق در مورد بیماری آترواسكلروز🔗تحقیق در مورد آسيب مغزي🔗آناتومي حنجره🔗آنفولانزاي مرغي🔗ایست قلبی🔗تحقیق در مورد كمر درد 🔗تحقیق در مورد پاركينسون🔗تحقیق در مورد تالاسمي🔗تحقیق در مورد تب مالت 🔗سرما خوردگي انگليسي و ترجمه آن🔗تحقیق در موردسرما خوردگي🔗تحقیق در مورد صرع🔗تحقیق در مورد اهميت تغذيه🔗تحقیق در موردتغذيه و بهداشت🔗تحقیق در موردشير گاو🔗تحقیق در مورد پرورش شتر مرغ🔗تحقیق در مورد دامپزشك🔗تحقیق در مورد ابن سینا🔗تحقیق در مورد استاندارد خروجي فاضلابها🔗تحقیق در مورد استخوان